Kalendarz książkowy 2019

Zbliża się koniec roku. Został nam ostatni miesiąc roku 2018. Warto zatem pomyśleć o kalendarzu na rok 2019. Ma on swoją funkcję, ale ważne żeby stanowił też funkcję wizualną i estetyczną. Mamy bardzo dużo rodzajów kalendarzy:

  • książkowe
  • ścienne
  • biurkowe
  • jednodzielne
  • trójdzielne
  • listkowe
  • plakatowe
  • wieloplanszowe

W zależności od naszych preferencji mamy zatem bardzo duży wybór. Jeśli interesują nas małe kalendarze do wglądu, do portfela lub kieszeni to dobrą opcją są jest kalendarz na rok 2019. Jeśli potrzebujemy zanotować ważne wydarzenia czy spotkania, przyda nam się nieco większy kalendarz książkowy.

Kalendarz do wystroju wnętrza

Kalendarze, które służą do wglądu i nie wymagają wyciągania ich za każdym razem to kalendarze ścienne. Dzielą się one na jednodzielne oraz trójdzielne. Kartki są wyrywane, a pasek ze znacznikiem pozwala na przypomnienie sobie jaki mamy dzień tygodnia. Dodatkowo kalendarze ścienne posiadają ładne ilustracje różnego rodzaju – krajobrazy, zdjęcia zwierząt, kwiatów, pejzaże. Jest możliwość również wybrania kalendarza zindywidualizowanego, na którym będą nasze zdjęcia, bliskich i rodziny czy znajomych. Kalendarze ścienne są ozdobą wnętrza, ale też służą praktycznym celom w biurach, firmach, zakładach pracy, w gabinetach. Innym rodzajem kalendarza do wystroju wnętrza jest plakatowy. Na ładnym tle znajdują się informacje o dniach miesiąca. Plakaty mają różną wielkość, a zdjęcia do takiego kalendarza mogą być dobrane według kolorystyki wnętrza i naszych preferencji.

Kalendarz zawsze pod ręką

Nowy kalendarz na rok 2019 nie musi tylko wisieć na ścianie. Co jeśli będziemy potrzebować w drodze sprawdzić jaki mamy dzień lub potwierdzić dzień tygodnia umówionego spotkania? Wtedy będziemy mieć ze sobą kalendarz listkowy, który jest wielkości karty płatniczej. Cienki, elastyczny, zawsze zmieści się w portfelu, kieszeni czy nawet w etui. Małym i zgrabnym kalendarzem składanym jest biurkowy, który można postawić sobie przy komputerze, w miejscu pracy czy w domu i mieć do niego wgląd w każdej chwili. Zajmuje mało miejsca i zgrabnie wygląda w każdym pomieszczeniu.

Kalendarz dla zorganizowanych

Jeśli potrzebne jest oprócz zestawienia dni w roku miejsce na notatki i plany, przyda się kalendarz książkowy. Zabiera wprawdzie więcej miejsca, ale dzięki niemu możemy zapisywać swój rozkład dnia, tygodnia i miesiąca, a nawet cały rok jeśli nasze obowiązki jesteśmy w stanie zaplanować z wyprzedzeniem. Taki kalendarz posiada grubszą okładkę, dodatkowe informacje o świętach i imieninach, mapę, miejsce na różnego rodzaju dane. Kalendarze książkowe są też często wzbogacone zdjęciami oraz cytatami.